Sohbet Girişi

MİSAFİR YAZAR VE RADYO Da KONUK YAZAR OLMAK İSTEYENLER

MİSAFİR YAZAR VE KONUK YAZAR OLMAK İSTEYENLER

Çoğu internet sitesi sahibi sitelerinin içeriklerinden şikayet ederler. Bir tek kişi ne kadar fazla ve özgün yazı yazabilir ki tabiî ki belirli bir noktaya kadar. Bu durumun değişmesi için farklı şeyler denemek gerekli. Konuk yazarlık Birkaç web site sahibi bir araya gelerek diğer sitelere konuk yazar olabilirler. Birkaç özgün konu yazarak diğer web sitesine katkı yapabilirler aynı şekilde diğer misafir yazarlarda diğer sitelere yazı yazarak katkı da bulunabilirler.

Burada paylaşımcı olmak gerekir. Site sahipleri daima kendilerini düşündüğü için böylesi şeyler pek yaygın değil. Mantıklı olarak düşünüldüğü zaman tüm siteler için ekstra bir kazanç olacağı ortada. Düşünsenize 10 kişi sizin sitenize konuk yazar olarak giriyor ve yazılarını yazıyor. Bu ne demek: 10 tane özgün yazı ve içerik demek. Karşılıklı güven duygusu gelişirse eğer bu dediğimiz olayın gerçekleşmemesi için herhangi bir engel olamaz Bu şekilde sitelerin içeriği de zenginleşmiş olur. Her insanın ilgilendiği alan ve yazı yazma kapasitesi farklı olduğu için değişik konular ve yazılar sitelere eklenmiş olur. Bu yazıların sayısı daha da arttırılabilir. Her yazar bir adet yazı yazacağına 2 adet yazsa aralarında anlaşma bulunan sitelerin içerikli hiç yadsınamayacak kadar fazla olmuş olur. Daha farklı düşünürsek: Her yazar birbirine tanıtım yazısı eklese gönderse bile şu anki durumlarından çok daha iyi yerlerde olacakları kesin. Biraz daha seçici olursak: yazılan konular yazarlar arasında seçilebilir. Tarihi, spor, magazinsel, edebiyat veya teknolojik konular arasından seçimler yapılabilir.

Özgün makale yazmak kolay bir iş değildir. Kesinlikle destekçiler bulunması gerek. Bir kişi 2 yıl boyunca yazsa yazsa ne kadar yazabilir ki. Başka bir işle uğraşmaması gerek sadece oturup yazı yazması lazım. Hadi yazdı diyelim peki karşılığını alamazsa ne olacak işte o zaman kötü karşılık alınabilmesi için diğer site sahipleri ile iletişime geçilmeli. Makale siteleri gibi düşünmemek gerekiyor bu durumu. O sitelerde kazanan genellikle site sahibi oluyor. Makaleleri gönderen ve yollayan kişiler genelde web sitesi sahibi olmayan insanlardır. Bu demek değildir ki makale siteleri olmasın elbette ki olsun bizim amacımız karşılıklı çıkar ilişkisine dayanan bir sistemi anlatmak ve paylaşmak. Yoksa makale siteleri elbette kişilerin kendi yazılarını gönderdikleri paylaşım alanlarıdır.

Konuk yazar olarak katılan arkadaşlara web sayfalarınızın şifrelerini vermeyin. Çünkü hiçbir şeyin garantisi olmuyor. Bunun yerine ikinci kullanıcı isimleri açarak konuk olarak yazarlık yapacak kişilere verebilirsiniz bu sayede sitenizin zarar görmesini asgariye indirmiş olursunuz. İçerik yönünden zengin siteler bugün olmazsa başka zaman kesinlikle üst sıralara çıkacaktırlar ve hak ettikleri yerde olacaktırlar. Emek verilerek yazılmış yazılar site sahiplerini asla yarı yolda bırakmazlar.

Emek verilmeden hazırlanmış siteler başka sitelerin yazılarını kendi sitelerine ekleyenler zaten baştan kayıp etmiş oluyorlar. Bu konuk yazarlık fikrine olumlu yada olumsuz yaklaşan arkadaşlar muhtemelen olacaktır. Farklı bir şey düşündük ve yazdık. Sizin bu konuda ki görüşlerini de duymak ve bilmek isteriz.

admin 32
Cevap bırakın

whatsappWhatsapp: +90 555 555 55 **
facebook twitter instagram youtube pinterest linkedin spotify soundcloud