Sevgilimden Sorunsuz Ayrılmam İçin Ne Yapmalıyım?

derinfm ile radyo dinlemek bir başka

Sevgilimden Sorunsuz Ayrılmam İçin Ne Yapmalıyım?

Sevgilimden Sorunsuz Ayrılmam İçin Ne Yapmam Gerekiyor

Günümüzde en çok sorulan sorulardan birtanesinin bu olduğunun bugünlerde dahada fazla farkına vardım. Ve sizlerle beraber bu konuya ortak olmaya karar verdim. Sizlerde şu anda bu yazıyı okuyor iseniz bu sorunun cevabını merak edenlerden birsiniz ve yana yakıla bunu nasıl çözüme kavuşturabileceğinizi düşünüyor; incitmeden, kırmadan, kırılmadan, bu ilişkiyi nasıl sonlandırıcağınızın planlarını yapıyorsunuz.

Peki sevgilinizden nasıl ayrılabilirsiniz, en iyi konuşma şeklinin ne şekilde olması gerekmektedir. En önemlisi ise yanlış anlaşılmadan bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? Soruların cevabı haberimizin detayında açıkca belirtilecektir.

Belki evliliğe dogru giden bir ilişkiniz vardı, belkide alışkanlık boyutunda olan herhangi bir ilişkiden birtanesini yaşıyordunuz. Yada mutsuz olduğunuz bir ilişkinin bi şekilde bitmesini hedefliyorsunuz. Veyahut size uygun olmadığının daha yeni farkına vardınız…

Ne farkeder ki sebepler çeşitlilik gösterebilir fakat asıl amaç ondan ayrılmak kimseyi incitmeden ilişkiyi sonlandırmak değil mi ? O zaman sebeplerini bir tarafa bırakıp genel olarak bir çözüm aramak her durum ve insan için daha iyi olacaktır.

Öncelikle ondan ayrılmak istediginize emin olmalısınız. Daha önemlisi şu soruyu kendinize sormanızda fayda olacaktır. ”O” hayatımda varken mi yokken mi daha mutsuz olurum? Onun benim hayatımda ki yeri ne kadar önemli, onsuz bir hayat bana iyi gelecek mi?

Bu soruların cevabından eminseniz yazımızı okumaya devam edebiirsiniz. Zira birşeylere başlamak yada uygulamak için önce emin olmak daha sonrasında ise uygulamak gerekir. Unutmayın ki karar vermek uygulamanın yarısıdır! Bu nedenle önemle belirtiyorum ki kendinizden emin olmadıkça uygulamay geçmeyin, aksi takdirde hem kendinize hemde karşınızdakine haksızlık etmiş olmakla beraber boşa çaba vermiş olacaksınız…

Peki ayrılmak istediğinzi nasıl, hangi şekilde ve hangi durumda açıklamalısınız, beni bırakması için ne yapmam gerekir sorularının cevabına gelelim. Bence beni bırakması için ne yapmam gerekir cümlesi çok ” kaygılı, korkulu ve sorumluluk almaktan kaçınılan bir bakış açısıdır. Oysa ki bu kadar zamandır samimiyetle gerçek duygunuzla içinde olduğunuz bir ilişki var ve bencil davranılmaması gerekiyor kanımca!

Eğer gerçekten ayrılma kararınız net ise, bu ilişkinin devam etmesi için hem kendi başınıza hemde beraber her yolu denediğinizi düşünüyorsanız, çöüzm konuşmaları yapmanıza rağmen birşeyler degişmedi ve yolunda gitmiyor ise o zaman en net şekilde karşı tarafa ayrılma kararınızı ve gerekçelerini anlayabileceği şekilde açıklamanız lazım. Baştada söylediğim gibi net olmanız, emin olmanız çok önemli.

Tabikide bunu açıklamak kolay birşey olmayabilir, burda sözlere, cümlelere döktüğüm kadar size kolay gelmeyebilir. Sizin duygunuz ona karşı azalırken onun duygusu azalmamış olabilir yada karşınızdaki partneriniz sizden ayrılmak istemiyor olabilir. Öfkelenebilir, üzülebilir, sinirlenebilir, beklemediğiniz her tutum içersine girebilir, sizleri tehdit bile edebilir. Bu durum karşısında sizde zorlanabilirsiniz.

Fakat unutmayın ki konuşmada kendinizi iyi ifade edebilmeniz, kendinizi açıklayabilmeniz, duruşunuzla bile kararlı olduğunuzu net olduğunuzu karşı tarafa hissettirebilirseniz vede bu ayrılık kararını en samimi şekilde anlatabilmeniz ne olursa olsun karşı taraftaki partnerinize yansıyacak ve yeterli olacaktır. En azından siz kendi davranışınızdan sorumlusunuz.

Yine söylemekte fayda görüyorum ; Ne kadar net ve kararlı olursanız, karşı tarafın bütün tepkilerine ve hareketlerine rağmen o kadar net bir tavır ve karar izlenimi bırakacaksınız. Şimdi degilse bile net tavrınız ve duruşunuzdan dolayı en sonunda sizden emin olacak ve sonucu kabullenmek zorunda kalacaktır.

Sonuç olarak karar verdiniz ve uyguladınız. Şimdi düşünülmesi gereken tek şey şu olmali. Kim mutlu? Ben kararımdan mutlumuyum?, hayatımda “o” yokken mutlu olabilecekmiyim, onunlamı onsuz mu MUTLUYUM? Karar Sonucu KİM MUTLU? Bunun cevabı ; Siz iseniz o zaman en dogrusunu yaptınız.

♣ Her iki taraf için en iyi durum ne ise onun olmasını umarim…

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir