Çeşitli Sohbet Kanallarında Keyifli Arkadaşlıklar

derinfm ile radyo dinlemek bir başka

Çeşitli Sohbet Kanallarında Keyifli Arkadaşlıklar

Çeşitli arkadaşlık sitelerinin kullanılması ve daha aşırıya kaçacak şekilde sohbet, chat siteleri gibi meydanlarda bulunmak olayları iyce birbirine kinitleyen ve çıkmaza sokan davranışların başında gelmektedir. Evli insanların bunu yapmaları ne kadar doğru orası tartışmaya açık bir konudur. Herkez bu durumda farklı yorumlamalarda bulunabilir. Herkezin bir yaşam tarzı oluyor kimileri daha olgun bir şekilde bunu karşılayabiliyorken kimileri de aşırı derece de tepkisini ortaya koymaktadır.

Toplum içinde farklı olmak, farklılık oluşturabilmek ve insanların bakışlarını kendi üzerinde toplamak amacı ile yapan kişiler vardır. Sanal ortamda felsefe yapmak için oldukça güzel bir seçimdir. Bu tarz konulara meyilli olan kişiler aynı siteleri tercih ederek yeteneklerini ve kabiliyetlerini ortaya koyabilirler.

Felsefi konuşma hakkında bilgisi olmayan ama özenen kişilerde bu alanları kullanarak kelime bilgilerini zenginleştirmektedirler. Felsefe yapalım derken de başkalarının haklarını ve hukuklarını asla çiğnemeyelim. Kaş yapalım derken göz de çıkarmanın bir manası yok. Farlı düşünüldü zaman felsefe yapmak için sohbet odaları nı kullanan kişiler birbirleri ile yarış halindedirler. sohbet odalarında genel olarak ilahiler çalmaktadır. Bu gayet normaldir zira dini içerikli sitelerde başka bir şey çalma olasılğı çok düşüktür belki zaman zaman daha değişik şeyler çalıyorlardır. Bazı dini sohbet odalarında çalan radyo yayınları vaaz şeklindedir. Yani radyoda bir hocanın vaaz’ını yayımlaya bilmektedirler bu durumda son derece normal bir durumdur. Sonuç olarak ülkemizde her insanın hassas olduğu konular vardır ve isteyen her insan internet üzerinde sevdiğim merak duyduğu konular üzerinde aramalar yaparak bilgi sahibi olmak istediği konular hakkında bilgi sahibi olabilir. Bundan daha normal ne olabilir ki.

Yazmış olduğumuz bu yazı kendi düşüncelerimizi ifade etmektedir. Bir kurum veya bir kişiyle ilgisi bulunmamaktadır. Bu hassaslık yani önem gerektiren konulardan birisi durumundadır. Bunu yaparken belki çok hoşlanıyorsunuz bazı duygularınızın değişmesini veya dışarda yapamadıklarınızı yapıyorsunuz. Dünya üzerinde yaşayan 7 milyar insanın hepsi aynı dine mensup değildir yani insanların dini inanışları dini düşünceleri
birbirlerinden farklıdır. Ülkemizde insanlarımız dini konularda bilgi sahibi olmak için çeşitli yollar aramaktadırlar. Chat sitelerini bile kullanan binlerce insan var.

Tags: ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir